Usługa „Motywacja, jako narzędzie w walce z wypaleniem zawodowym pracownika. Nie tylko premia jest nagrodą” pokaże Uczestnikom jak odróżnić motywację pozytywną od negatywnej, nowoczesne metody oraz instrumenty motywacji, nie tylko premią czy gratyfikacją materialną a także nauczy na co zwracać uwagę by zapobiegać wypaleniu zawodowemu.
poznają zasady skutecznej motywacji
nauczą się rozpoznawać typy osobowości i dostosowywać do nich odpowiednie narzędzia motywacyjne
poznają techniki i metody prowadzenia budowania zdrowych relacji w przedsiębiorstwie oraz poza nim
nauczą się parafrazować, robić notatki i przede wszystkim osiągać cele zawodowe wykorzystując do tego nowoczesne metody motywowania przy jednoczesnym zachowaniu dystansu i nie obciążaniu nadmiernie swojego organizmu
Istota i pojęcie motywacji
Modele i koncepcje motywacji
Rodzaje motywacji
Motywacja pozytywna
Motywacja negatywna
Premie jako skuteczny element motywacji płacowej
Nowoczesne instrumenty motywowania
Pojęcie wypalenia zawodowego
Uwarunkowania i mechanizmy wypalenia zawodowego
Wskaźniki wypalenia zawodowego
Zapobieganie wypaleniu – promocja zdrowia w przedsiębiorstwach
Odczuwanie satysfakcji z pracy a motywacja do pracy zawodowej
Zawody najbardziej narażone na wypalenie zawodowe w miejscu pracy
Wpływ wysokości dochodów na wypalenie zawodowe
Do odbycia szkolenia niezbędny będzie dostęp do Internetu oraz urządzenie techniczne pozwalające na prowadzenie wideo rozmowy.
Minimalne wymagania techniczne:
– Procesor 2-rdzeniowy 2 GHz lub lepszy (zalecany 4-rdzeniowy).
– 2 GB pamięci RAM (zalecane 4 GB) – System operacyjny Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja)
– Przeglądarka internetowa Google Chrome (zalecana), Mozilla Firefox lub Safari (zaktualizowane do najnowszej wersji).
– Stałe łącze internetowe o prędkości 1,5 Mbps (zalecane 2,5 Mbps z obrazem w jakości HD).
– Kamera, mikrofon i głośniki lub słuchawki (aplikacja ZOOM współpracuje z wszystkimi wbudowanymi w laptopy kamerami).
Nie jest wymagana instalacja płatnego oprogramowania ani umiejętności informatyczne, aby dołączyć szkolenia. Dołączenie następuje poprzez kliknięcie w indywidualny link wysłany mailem do uczestnika przed szkoleniem oraz wpisanie imienia i nazwiska oraz adresu email w oknie.
Project Manager z 10 letnim doświadczeniem zawodowym jako coach, trener, doradca, który oprócz gruntownego przygotowania teoretycznego zdobywanego w procesie formalnej edukacji posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz organizacjami pozarządowymi.
Od roku 2008 prowadzi szkolenia, warsztaty oraz pełni funkcje doradcze. Właściciel Pomorskiej Grupy Doradczej, Prezes Zarządu Stowarzyszenia dla Europy, Doradca Kluczowy Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej, Ekspert Europejskiego Funduszu Społecznego w okresie programowania 2014-2020.
Uczestnik szkoleń organizowanych przez Maritime Consulting Poland
może liczyć na refundację poniesionych kosztów, nawet do 80% ceny szkolenia – co to oznacza? Czy każdy uczestnik może liczyć na podobne wsparcie? Jak je uzyskać?
Odpowiedź na te pytania jest dość prosta – z refundacji kosztów szkolenia może skorzystać niemal każda osoba oraz przedsiębiorstwo z sektora Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw (w skrócie – MŚP). Fundusze przeznaczone na ten cel pochodzą ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podległej Ministrowi Rozwoju – a jednym z głównych źródeł finansowania jest Europejski Fundusz Społeczny.
Przedsiębiorstwo pragnące skorzystać z refundacji musi należeć do sektora MMŚP. Kwestię tę reguluje ustawa z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo Przedsiębiorców:
Mikroprzedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki: a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników; b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro; Mały przedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki: a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników; b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 10 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 10 milionów euro – i który nie jest mikroprzedsiębiorcą; Średni przedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki: a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 250 pracowników; b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 50 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 43 milionów euro – i który nie jest mikroprzedsiębiorcą ani małym przedsiębiorcą;OK, moje przedsiębiorstwo należy do sektora MŚP, chcę skierować pracowników na szkolenie z refundacją – jak wygląda ten proces?
Uzyskanie refundacji rozpoczyna się od wybrania interesującego Cię szkolenia z systemu Bazy Usług Rozwojowych oraz wysłania wniosku do Operatora Programu, właściwego dla danego województwa. Dla przykładu – jeśli Twoja firma zarejestrowana jest w województwie zachodniopomorskim, Operatorem może być Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Polska Fundacja Przedsiębiorczości lub Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A..
I… to w zasadzie wszystko!
Jeśli potrzebujesz pomocy zadzwoń? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i pomożemy Ci w poprawnym wypełnieniu wniosku!