Usługa „PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA w hotelu” przygotowuje uczestników do skutecznego zabezpieczenia miejsce zdarzenia, oceny stanu osoby poszkodowanej, udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej przy nagłych zdarzeniach, dobrania odpowiednich zasad postępowania w zależności od stanu zagrożenia.
zna regulacje prawne funkcjonowania systemów udzielania pierwszej pomocy
identyfikuje przyczyny zatrzymania krążenia
ocenia stan osoby z zatrzymaniem krążenia
bezpiecznie używa technik przywracania krążenia (resuscytacja)
dobiera odpowiednie zasady postępowania w zależności od stanu zagrożenia życia
stosuje techniki badania urazowego
zabezpiecza złamane kończyny
skutecznie zabezpiecza miejsce wypadku drogowego
ocenia stan poszkodowanego
udziela pierwszej pomocy w przypadkach podtopienia, wychłodzenia, zatrucia
samodzielnie zbiera wywiad i komunikuje się z służbami medycznymi
zna i rozumie psychologiczne aspekty udzielania pierwszej pomocy
regulacje prawne funkcjonowania systemów udzielania pierwszej pomocy
zatrzymanie krążenia, przyczyny oraz postępowanie z odwracalnymi skutkami
łańcuch przeżycia
procedury resuscytacyjne i procedury BLS/AED, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym
pozycje ułożeniowe
reakcje anafilaktyczne oraz postępowanie z nimi związane
omdlenia – przyczyny, sposób reagowania
epilepsja – bezpieczne pozycje, pomoc osobie podczas i po ataku epilepsji
zadławienie – pomoc dzieciom i osobom dorosłym
wybrane stany w zakresie ALS oraz postępowanie w POZ (przychodnie lekarza rodzinnego, nocna i świąteczna opieka lekarska)
podstawowe leki w stanach zagrożenia życia lub zdrowia
udar mózgu, krwawienia – tamowanie krwawienia, zakładanie opatrunków
złamania – zabezpieczenia kończyn
pierwsza pomoc w nagłych wypadkach: wypadek drogowy, zatrucie, wychłodzenie (hipotermia)
wypadki przy pracy
zbieranie wywiadu, komunikacja z służbami medycznymi
psychologiczne aspekty udzielania pierwszej pomocy
zakładowy system pierwszej pomocy. Punkty i apteczki pierwszej pomocy
test
zadania praktyczne
Do odbycia szkolenia niezbędny będzie dostęp do Internetu oraz urządzenie techniczne pozwalające na prowadzenie wideo rozmowy.
Minimalne wymagania techniczne:
– Procesor 2-rdzeniowy 2 GHz lub lepszy (zalecany 4-rdzeniowy).
– 2 GB pamięci RAM (zalecane 4 GB) – System operacyjny Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja)
– Przeglądarka internetowa Google Chrome (zalecana), Mozilla Firefox lub Safari (zaktualizowane do najnowszej wersji).
– Stałe łącze internetowe o prędkości 1,5 Mbps (zalecane 2,5 Mbps z obrazem w jakości HD).
– Kamera, mikrofon i głośniki lub słuchawki (aplikacja ZOOM współpracuje z wszystkimi wbudowanymi w laptopy kamerami).
Nie jest wymagana instalacja płatnego oprogramowania ani umiejętności informatyczne, aby dołączyć szkolenia. Dołączenie następuje poprzez kliknięcie w indywidualny link wysłany mailem do uczestnika przed szkoleniem oraz wpisanie imienia i nazwiska oraz adresu email w oknie.
Praktyczna znajomość procesu zarządzania w czasie pandemii. Znajomość procedur rekomendowanych przez GIS i Ministerstwo Rozwoju, doświadczenie w zarządzaniu sytuacją kryzysową.
Ponad 5 letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym oraz doświadczenie w firmie konsultingowej w zakresie zarządzania kryzysowego.
Do swojej pracy podchodzi z niezwykłą powagą i odpowiedzialnością, posiada wszelkie niezbędne uprawnienia – dysponuje zgodą MSWiA na wykonywanie ratownictwa wodnego, jest zarejestrowany w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Wszelkie działania, które podejmuje poparte są przepisami prawa, mają charakter profesjonalnych usług ratowniczo-medycznych i edukacyjnych.
Uczestnik szkoleń organizowanych przez Maritime Consulting Poland
może liczyć na refundację poniesionych kosztów, nawet do 80% ceny szkolenia – co to oznacza? Czy każdy uczestnik może liczyć na podobne wsparcie? Jak je uzyskać?
Odpowiedź na te pytania jest dość prosta – z refundacji kosztów szkolenia może skorzystać niemal każda osoba oraz przedsiębiorstwo z sektora Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw (w skrócie – MŚP). Fundusze przeznaczone na ten cel pochodzą ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podległej Ministrowi Rozwoju – a jednym z głównych źródeł finansowania jest Europejski Fundusz Społeczny.
Przedsiębiorstwo pragnące skorzystać z refundacji musi należeć do sektora MMŚP. Kwestię tę reguluje ustawa z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo Przedsiębiorców:
Mikroprzedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki: a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników; b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro; Mały przedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki: a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników; b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 10 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 10 milionów euro – i który nie jest mikroprzedsiębiorcą; Średni przedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki: a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 250 pracowników; b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 50 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 43 milionów euro – i który nie jest mikroprzedsiębiorcą ani małym przedsiębiorcą;OK, moje przedsiębiorstwo należy do sektora MŚP, chcę skierować pracowników na szkolenie z refundacją – jak wygląda ten proces?
Uzyskanie refundacji rozpoczyna się od wybrania interesującego Cię szkolenia z systemu Bazy Usług Rozwojowych oraz wysłania wniosku do Operatora Programu, właściwego dla danego województwa. Dla przykładu – jeśli Twoja firma zarejestrowana jest w województwie zachodniopomorskim, Operatorem może być Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Polska Fundacja Przedsiębiorczości lub Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A..
I… to w zasadzie wszystko!
Jeśli potrzebujesz pomocy zadzwoń? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i pomożemy Ci w poprawnym wypełnieniu wniosku!