„Tajemnica doskonałości wielu statków zawarta jest w ich dowódcach – Joseph Conrad”
Uprawnienia po kursie
Uprawnia do turystyki wodnej na jachtach motorowych przy holowaniu narciarza
Harmonogram
Rozpoczęcie szkolenia o godz 09:30 – >Sala szkoleniowa<
Sobota – 09:30-12:00 Zajęcia teoretyczne
Sobota – 12:00-15:30 Zajęcia praktyczne
Sobota – ok. 15:30 Egzamin
1. Posiadanie patentu co najmniej sternika motorowodnego
2. Ukończony 18 rok życia
1. Wykłady teoretyczne w zakresie:
Wiadomości o sprzęcie do holowania narciarza wodnego i innych obiektów pływających
Warunki bezpieczeństwa podczas holowania
Zasady porozumiewania się między jachtem holującym a narciarzem
Załoga jachtu holującego
Sternik i obserwator
2. Szkolenie praktyczne obejmuje:
Żeglarstwem zajmuje się od zawsze, w tym całe życie zawodowo. Łącznie pod żaglami przebył 13 088 mm
Spędził na wodach Oceanu Atlantyckiego, M. Śródziemnego, M. Adriatyckiego, M. Jońskiego, M. Bałtyckiego ponad 10 277 godzin.
Na koniec własna firma. Lubi to co robi…
Formalności po egzaminie
Dajemy instrukcje jak wypełnić i skompletować stosowne dokumenty,
które są potrzebne do uzyskania patentu. W razie problemów służymy pomocą
egzaminacyjnej – 150 zł z paliwem za 1/2 godziny
Co zabrać na kurs
Minimalna ilość osób do odbycia się szkolenia to 5 osób
Uczestnik szkoleń organizowanych przez Maritime Consulting Poland
może liczyć na refundację poniesionych kosztów, nawet do 80% ceny szkolenia – co to oznacza? Czy każdy uczestnik może liczyć na podobne wsparcie? Jak je uzyskać?
Odpowiedź na te pytania jest dość prosta – z refundacji kosztów szkolenia może skorzystać niemal każda osoba oraz przedsiębiorstwo z sektora Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw (w skrócie – MŚP). Fundusze przeznaczone na ten cel pochodzą ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podległej Ministrowi Rozwoju – a jednym z głównych źródeł finansowania jest Europejski Fundusz Społeczny.
Przedsiębiorstwo pragnące skorzystać z refundacji musi należeć do sektora MMŚP. Kwestię tę reguluje ustawa z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo Przedsiębiorców:
Mikroprzedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:
a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników;
b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro;
Mały przedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:
a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników;
b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 10 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 10 milionów euro – i który nie jest mikroprzedsiębiorcą;
Średni przedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:
a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 250 pracowników;
b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 50 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 43 milionów euro – i który nie jest mikroprzedsiębiorcą ani małym przedsiębiorcą;
OK, moje przedsiębiorstwo należy do sektora MŚP, chcę skierować pracowników na szkolenie z refundacją – jak wygląda ten proces?
Uzyskanie refundacji rozpoczyna się od wybrania interesującego Cię szkolenia z systemu Bazy Usług Rozwojowych oraz wysłania wniosku do Operatora Programu, właściwego dla danego województwa. Dla przykładu – jeśli Twoja firma zarejestrowana jest w województwie zachodniopomorskim, Operatorem może być Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Polska Fundacja Przedsiębiorczości lub Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A..
I… to w zasadzie wszystko!
Jeśli potrzebujesz pomocy zadzwoń? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i pomożemy Ci w poprawnym wypełnieniu wniosku!
+48 603 101 595
+48 575 565 500