Kurs na patent Jachtowego Sternika Morskiego

4.8/5

Tajemnica doskonałości wielu statków zawarta jest w ich dowódcach – Joseph Conrad”

0 Dni
Czas trwania
0
Cena szkolenia
0
Maksymalna liczba osób
~ 0 H
Liczba godzin szkolenia

Cena szkolenia nie zawiera opłaty za egzamin -350zł


Zapisz Się

  Zapraszamy na kurs Sternika Morskiego

  Jest to intensywne szkolenie z manewrowania jachtem na żaglach i silniku, ćwiczenia z nawigacji i powtórki wiedzy do egzaminu. 5. dniowy kurs na patent jachtowy sternik morski przeznaczony jest dla osób z większym doświadczeniem, pełnym stażem morskim (200 h), które wzięły udział w szkoleniu on-line prowadzonym przez Academia Nautica lub Kyma albo w inny sposób opanowały niezbędną wiedze. Ćwiczymy „do bólu”, zgodnie z wojskową zasadą, że im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju. Celem kursu na sternika morskiego jest przygotowanie uczestników do samodzielnego prowadzenia rejsów morskich.

   

  Uprawnienia po kursie

  • Prowadzenie wszystkich jachtów żaglowych po wodach śródlądowych

  • Prowadzenie jachtów żaglowych o długości do 18 metrów po wodach morskich  
   
  Warunki przystąpienia do egzaminu
  1. Odbycie co najmniej dwóch rejsów po wodach morskich w łącznym
  czasie co najmniej 200 godzin żeglugi
  2. Ukończony 18 rok życia

   

  Program szkolenia

  1. Manewrowanie jachtem na żaglach i silniku

  2. Planowanie rejsu i dowodzeniem załogą

  3. Repetytorium z wiedzy objętej egzaminem

  4. Ćwiczenia z nawigacji na mapie

  5. Praktyczne ćwiczenia na Zatoce Gdańskiej: żeglowanie nocą, identyfikacja znaków i świateł, prawo drogi, prognozy pogody i ich interpretacja, trymowanie żagli

  6. Dodatkowe zajęcia z ratownictwa na statku SAR Wiatr

   

  Program zajęć teoretycznych i praktycznych obejmuje swym zakresem wymogi egzaminacyjne Ministerstwa Sportu i Turystyki na podstawie rozporządzenia ministra sportu i turystyki z dnia 9 kwietnia 2013r w sprawie uprawiania turystyki wodnej 
   

  Data            Zajętych miejsc                                     

   

  12.04-16.04      0/5

  01.05-09.05     0/5

  29.05-06.06     0/5

  14.06-18.06      0/5

  26.06-02.07     0/5

   

  Cena

  W skład opłaty wchodzą: czarter, szkolenie, paliwo, opłaty portowe, mapa ćwiczebna, podręcznik, nocleg na jachcie.

  Przyjazd

  Możliwość przyjazdu w niedzielę po południu

   

  Co zabrać na kurs

  Jeśli jest zimno – bielizna termoaktywna, polar, czapka, rękawiczki, ciepłe buty
  Jeśli jest ciepło – spodenki, koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne,
  wygodne buty, krem z filtrem UV
  Jeśli pada deszcz – sztormiak lub płaszcz przeciwdeszczowy, spodnie i buty wodoszczelne,
  ewentualnie coś na przebranie
   
  Jachtklub Stoczni Gdańskiej 
  ul. Przełom 9, Gdańsk

   

  Uczestnik szkoleń organizowanych przez Maritime Consulting Poland

   może liczyć na refundację poniesionych kosztów, nawet do 95% ceny szkolenia – co to oznacza? Czy każdy uczestnik może liczyć na podobne wsparcie? Jak je uzyskać?

   

   

  Odpowiedź na te pytania jest dość prosta – z refundacji kosztów szkolenia może skorzystać niemal każda osoba oraz przedsiębiorstwo z sektora Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw (w skrócie – MŚP). Fundusze przeznaczone na ten cel pochodzą ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podległej Ministrowi Rozwoju – a jednym z głównych źródeł finansowania jest Europejski Fundusz Społeczny.

   

  Przedsiębiorstwo pragnące skorzystać z refundacji musi należeć do sektora MMŚP. Kwestię tę reguluje ustawa z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo Przedsiębiorców:

   

  Mikroprzedsiębiorcaprzedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

  a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników;

  b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro;

   

  Mały przedsiębiorcaprzedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

  a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników;

  b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 10 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 10 milionów euro – i który nie jest mikroprzedsiębiorcą;

   

  Średni przedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

  a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 250 pracowników;

  b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 50 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 43 milionów euro – i który nie jest mikroprzedsiębiorcą ani małym przedsiębiorcą;

   

  OK, moje przedsiębiorstwo należy do sektora MŚP, chcę skierować pracowników na szkolenie z refundacją – jak wygląda ten proces?

   

  Uzyskanie refundacji rozpoczyna się od wybrania interesującego Cię szkolenia z systemu Bazy Usług Rozwojowych oraz wysłania wniosku do Operatora Programu, właściwego dla danego województwa. Dla przykładu – jeśli Twoja firma zarejestrowana jest w województwie zachodniopomorskim, Operatorem może być Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Polska Fundacja Przedsiębiorczości lub Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A..

   

   

  I… to w zasadzie wszystko!

   

  Jeśli potrzebujesz pomocy zadzwoń? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i pomożemy Ci w poprawnym wypełnieniu wniosku!

   

   

  +48 575 565 500

   

  +48 603 101 595

   

   

  SPRAWNIE * BEZPIECZNIE * BEZ STRESU