Wykorzystanie fotografii w działaniach marketingowych

4.8/5

Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn. – Arystoteles”

0 %
Dofinansowanie do 95%
0
Cena BEZ dofinansowania ​
0
Maksymalna liczba osób
0 H
Liczba godzin szkolenia

Cel edukacyjny

Celem
edukacyjnym kursu jest nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie techniki i
obsługi aparatów oraz fotografii. Uczestnik nabędzie wiedzę z zakresu długość
ogniskowej, przesłony oraz pozna pojęcie szumów. Uczestnik nabędzie
umiejętności z zakresu podstaw fotografii, pozna zasadę trójpodział i
kadrowania; metody kontrolowania głębi ostrości. Uczestnik nabędzie kompetencje
do nadawanie przestrzenności zdjęciom; selekcji zdjęć. Zdobyta wiedza pomoże mu
w rozwijaniu swoich umiejętności.

 

Efekty uczenia się

·         Uczestnik po szkoleniu nabędzie wiedzę z zakresu techniki i obsługi aparatów; długość ogniskowej, przesłony; ich zastosowanie w praktyce, dzięki czemu łatwiej będzie w stanie zrealizować projekt fotograficzny.

·         Uczestnik po szkoleniu nabędzie umiejętności z zakresu podstaw fotografii reportażowej oraz produktowej, będzie umiał wykonywać zdjęcia w świetle zastanym, o zmierzchu, w nocy; fotografować we wnętrzach bez użycia lampy błyskowej oraz podstawy fotografii studyjnej pozna zasadę trójpodział i kadrowania; metody kontrolowania głębi ostrości dzięki czemu będzie w stanie wykonywać poprawne zdjęcia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych

·         Uczestnik po szkoleniu nabędzie kompetencje do nadawanie przestrzenności zdjęciom; selekcji zdjęć. Zdobędzie wiedze i umiejętność aby móc rozwijać się w zakresie fotografii.

1. WSTĘP

·         Najważniejsze pojęcia z techniki i obsługi aparatów

·         Długość ogniskowej, przesłona, przyciski funkcyjne, rodzaje obiektywów

·         Tryby P, S, A (Tv) i M aparatów fotograficznych, ich zastosowanie w praktyce

·         Metadane EXIF (Exchangeable Image File Format)

·         Rodzaje i odmiany fotografii

2. EKSPOZYCJA

·         Histogram, balans bieli, ISO oraz pojęcie szumów, kompensacja wartości ekspozycji (eV).

·         Jakość światła w zależności od pory dnia, roku

·         Fotografowanie w świetle zastanym, o zmierzchu, w nocy.

·         Fotografowanie we wnętrzach bez oraz z użyciem lampy błyskowej.

·         Trójkąt ekspozycyjny ASI – zależności pomiędzy wartością przesłony, czasem naświetlania oraz ISO.

·         Zastosowanie w praktyce.

3. KOMPOZYCJA

·         Zasada trójpodziału, kadrowanie, amerykański plan, punkty odniesienia, zdjęcia rytm symetria tło

·         Perspektywy – żabia, ptasia, psa i człowieka.

·         Linie – wertykalne, diagonalne, horyzontalne.

·         Zakres głębi ostrości (długa, krótka) w zależności od przesłony, ogniskowej, odległości, rodzaju obiektywu.

·         Metody kontrolowania głębi ostrości, zastosowanie w fotografii portretowej i reportażowej.

·         Nadawanie przestrzenności zdjęciom – fotografowanie scen wieloplanowych.

4. SELEKCJA I PREZENTACJA ZDJĘĆ

·         Selekcja zdjęć, odbywa się na materiale prowadzącego lub uczestników.

·         Koncept „decydującego momentu” w fotografii reportażowej.

Szkolenie odbywać się będzie na platformie ZOOM

Do odbycia szkolenia niezbędny będzie dostęp do Internetu oraz urządzenie techniczne pozwalające na prowadzenie wideo rozmowy. 

 

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNE: – Procesor 2-rdzeniowy 2GHz lub lepszy (zalecany 4-rdzeniowy) – 2GB pamięci RAM (zalecane 4GB) – System operacyjny Windows 8 (zalecany Windows 10), Mac OS wersja 10.13 (zalecana najnowsza wersja) – Przeglądarka internetowa Google Chrome (zalecana), Mozilla Firefox lub Safari (zaktualizowane do najnowszej wersji) – Stałe łącze internetowe o prędkości 1,5 Mbps (zalecane 2,5 Mbps z obrazem w jakości HD) – Kamera, mikrofon i głośniki lub słuchawki (aplikacja ZOOM współpracuje z wszystkimi wbudowanymi w laptopy kamerami) Nie jest wymagana instalacja płatnego oprogramowania ani umiejętności informatyczne, aby dołączyć szkolenia. Dołączenie następuje poprzez kliknięcie w indywidualny link wysłany mailem do uczestnika przed szkoleniem oraz wpisanie imienia i nazwiska oraz adresu email w oknie.

 

Mirosław Steckiewicz 

 

Zajęcia prowadzi absolwent Politechniki koszalińskiej kierunku dziennikarstwa i mediów cyfrowych. Dziennikarz, prowadzący z powodzeniem kilka lat własną działalność w zakresie fotografii weselnej i użytkowej. Pasjonat fotografii podróżniczej i portretowej. Pośrednik pracy i doradca zawodowy prowadzący zajęcia dla osób bezrobotnych i biernych zawodowych.

Absolwent Politechniki Koszalińskiej o kierunku

Dziennikarstwo i Public Relation

Specjalność: Media Cyfrowe

 

2 letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń dla osób bezrobotnych i biernych zawodowo

 

Uczestnik szkoleń organizowanych przez Maritime Consulting Poland

 może liczyć na refundację poniesionych kosztów, nawet do 95% ceny szkolenia – co to oznacza? Czy każdy uczestnik może liczyć na podobne wsparcie? Jak je uzyskać?

 

 

Odpowiedź na te pytania jest dość prosta – z refundacji kosztów szkolenia może skorzystać niemal każda osoba oraz przedsiębiorstwo z sektora Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw (w skrócie – MŚP). Fundusze przeznaczone na ten cel pochodzą ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podległej Ministrowi Rozwoju – a jednym z głównych źródeł finansowania jest Europejski Fundusz Społeczny.

 

Przedsiębiorstwo pragnące skorzystać z refundacji musi należeć do sektora MMŚP. Kwestię tę reguluje ustawa z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo Przedsiębiorców:

 

Mikroprzedsiębiorcaprzedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników;

b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro;

 

Mały przedsiębiorcaprzedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników;

b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 10 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 10 milionów euro – i który nie jest mikroprzedsiębiorcą;

 

Średni przedsiębiorca – przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

a) zatrudniał średniorocznie mniej niż 250 pracowników;

b) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 50 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 43 milionów euro – i który nie jest mikroprzedsiębiorcą ani małym przedsiębiorcą;

 

OK, moje przedsiębiorstwo należy do sektora MŚP, chcę skierować pracowników na szkolenie z refundacją – jak wygląda ten proces?

 

Uzyskanie refundacji rozpoczyna się od wybrania interesującego Cię szkolenia z systemu Bazy Usług Rozwojowych oraz wysłania wniosku do Operatora Programu, właściwego dla danego województwa. Dla przykładu – jeśli Twoja firma zarejestrowana jest w województwie zachodniopomorskim, Operatorem może być Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Polska Fundacja Przedsiębiorczości lub Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A..

 

 

I… to w zasadzie wszystko!

 

Jeśli potrzebujesz pomocy zadzwoń? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i pomożemy Ci w poprawnym wypełnieniu wniosku!

 

 

+48 575 565 500

 

+48 603 101 595

 

 

SPRAWNIE * BEZPIECZNIE * BEZ STRESU